CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION |
Rodeo Draw - Stavely Indoor Pro Rodeo
May 8-10, 2014
SLACK ORDER: (May 8) TDR, SW, TR, LBR/(May 9) LBR
|
|
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 ROY JOHNSON |
ETNA CA |
BS 231 SWEET DREAMS |
2 STEED CLINE |
OLDS AB |
BS V9 CITY LINE |
3 ANDREW CLARYS |
RIVERTON, WY |
BS 720 RED BADGER |
4 COLE NEELY |
DUCHESS AB |
VS 57 WHOS WHAT |
5 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
VS 03 AWESOME |
6 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
VS 823 FERNANDO |
7 RYLAN GEIGER |
BRACKEN SK |
BCS 800 BANDITA |
8 KYLE DAINES |
INNISFAIL AB |
VS C34 MOVING SHADOWS |
9 TODD HERZOG |
PENHOLD AB |
VS L8 EASY TO LOVE |
10 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
RRS 735 LITTLE BLACKIE |
11 DUSTIN SIPPOLA |
NANTON, AB |
RRS 611 MOUSE EARS |
12 RILEY REGIER |
CORONATION AB |
RRS 609 AFTERNOON DELIGHT |
RR |
|
VS B36 MEDIEVAL KNEVIL |
RR |
|
VS W71 MAGIC MAN |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 DELANO KJOS |
FORT ST JOHN BC |
BS H6 DISTILLER |
2 JEREMY RUSSELL |
NANTON AB |
BS V3 BANDALERO |
3 CLINTON COX |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE AB |
VS 51 ROLEX |
4 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
RRS 236 LONESOME NIGHTS |
5 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
VS 203 FOOLS TURN |
6 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
VS X238 SILVER LINING |
7 KYREON GEIGER |
BRACKEN SK |
VS T1 DANCING QUEEN |
8 CALL MARR |
TWINE BUTTE AB |
RRS 72 MADISON COUNTY |
9 LANE WATT |
HARDISTY AB |
VS Y2 ECLYPCE |
10 WYATT THURSTON |
BIG VALLEY AB |
BS 511 ROTTEN RALPH |
11 JAKE VERNON |
MILLARVILLE AB |
RRS 832 DOUBLE TRACKS |
12 DANIEL GRATTON |
SUNDRE AB |
BS XX SNIPER |
RR |
|
BS 73 HICKOCK |
RR |
|
BS X61 SPILLED PERFUME |
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 JAKE BROWN |
PONOKA, AB |
BS G40 FIRST CLASS |
2 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
RRS 609 AFTERNOON DELIGHT |
3 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
BS X91 BANSHEE |
4 RYAN MACKENZIE |
HOMEDALE, ID |
RRS 316 MINI MOVES |
5 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
VS 823 FERNANDO |
6 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
VS B36 MEDIEVAL KNEVIL |
7 SAM KELTS |
MILLARVILLE AB |
BS J10 POWER SUPPLY |
8 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
VS 57 WHOS WHAT |
9 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
VS W71 MAGIC MAN |
10 ADAM GILCHRIST |
MAPLE CREEK SK |
VS 03 AWESOME |
11 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
VS T6 HOT FLASH |
12 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
VS R3 PEDRO |
13 JUSTIN BERG |
WAINWRIGHT AB |
VS C34 MOVING SHADOWS |
RR |
|
VS L8 EASY TO LOVE |
RR |
|
VS 923 WATER MOCCASIN |
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 CALEB BENNETT |
MORGAN UT |
BC 383 GRANDE PRIZE |
2 JR VEZAIN |
COWLEY WY |
RR 412 MINI WHINNY |
3 RC LANDINGHAM |
PENDLETON OR |
RR 504 SUNDAY STEPPER |
4 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
B -13 LUCKY CHARM |
5 ANTHONY HODSON |
TURNER VALLEY AB |
V X45 GEISHA GIRL |
6 RUSS HALLABY |
AIRDRIE AB |
V X09 BAD HABITS |
7 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
B 913 WHISPERING PINES |
8 WILL GAMACHE |
EDMONTON AB |
BC 565 SWEET CAROLINE |
RR |
|
V 21 LAPLANDER |
RR |
|
V T7 DON QUIXOTE |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
BC 900 BIG SKY |
2 DYLAN BILTON |
INNISFAIL AB |
V 838 MUCHO DINERO |
3 BOBBY PETERS |
PINCHER CREEK AB |
B 216 SWEENY TODD |
4 JESSY DAVIS |
POWER MT |
RR 3 BLUE RODEO |
5 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
RR 516 CHINA LILY |
6 TUCKER ZINGG |
BISMARCK, ND |
V 73 TRUE GRIT |
7 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
B 3 JACKS ARE WILD |
8 JAKE VOLD |
PONOKA AB |
TO 1 TURN OUT THROUGH CRES |
9 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
TO 2 TURN OUT THROUGH CRES |
RR |
|
V X11 KITTEN |
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 MATT LAIT |
CAYLEY AB |
B 11 DODGE AVENGER |
2 CLINT LAYE |
CADOGAN AB |
B S1 INDIAN GIVER |
3 JASON WHEELER |
SYLVAN LAKE, AB |
V 740 CISCO |
4 DUSTY LAVALLEY |
BEZANSON AB |
V T7 DON QUIXOTE |
5 JOSEPH FENTIMAN |
NEW ZEALAND |
V 795 CENTENIAL |
6 COLIN ADAMS |
DELORAINE MB |
RR 504 SUNDAY STEPPER |
7 COLE GOODINE |
CARBON AB |
RR 601 CHINIKI STRIP |
8 KYLE BOWERS |
Calgary AB |
V 555 SHIFTING SAND |
9 JUSTIN MYERS |
LACOMBE |
V 21 LAPLANDER |
RR |
|
V 22 NEUTRAL HILLS |
RR |
|
V X09 BAD HABITS |
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
VB 929 DIGGING BOMBS |
2 JORDAN HANSEN |
OKOTOKS AB |
VB X5 MISSING PARTS |
3 TY ELLIOTT |
NANTON AB |
VB 856 SUBMISSION |
4 CHAD BESPLUG |
CLARESHOLM AB |
VB 998 SHADOW MOVES |
5 MILES PENNINGTON |
LACOMBE AB |
VB 841 FAKE'N IT |
6 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA AB |
VB -99 ALWAYS SUSPECT |
7 STEVEN TURNER |
COCHRANE AB |
VB 73 HOLLY HAND GRENADE |
8 DUSTIN TOMPKINS |
WIMBORNE AB |
VB 746 BONG AND A BLITZ |
9 WACEY ANDERSON |
LONGVIEW, AB |
VB X66 YARD SALE |
10 MATHEW O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
VB 806 COLD & EMPTY |
11 BEN TURNER |
OKOTOKS, AB |
VB 945 REBOUND |
12 BILLY WEST |
CADOGAN AB |
VB 833 PANIC SWITCH |
RR |
|
VB 004 MILK MAN |
RR |
|
VB 917 DIRTY MONEY |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 BEAU BROOKS |
COCHRANE AB |
VB -999 DEVILS REVERSE |
2 TY PATTEN |
BUCK LAKE AB |
VB 917 DIRTY MONEY |
3 BEAU HILL |
WEST GLACIER MT |
VB 822 INDIAN TURTLE |
4 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
VB 916 K ROSE |
5 LUKE GEE |
STANFORD MT |
VB 004 MILK MAN |
6 JAKE WILSON |
STRATHMORE AB |
VB V3 PIPELINE |
7 SKYLER MCBRIDE |
MADDEN AB |
VB 923 SLASH BABY |
8 DEVON MEZEI |
BIG VALLEY AB |
VB 43 RUSTY NAILS |
9 REID LOZIER |
150 MILE HOUSE BC |
VB X7 BIG SPIT |
10 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
VB X22 SHOCK AND TALK |
11 JESSE FLETT |
FORT VERMILLION AB |
VB 922 FOUL MOUTH |
12 BRANT JONES |
CONSORT AB |
VB -801 JAYDER BAYDER |
RR |
|
VB 929 DIGGING BOMBS |
RR |
|
VB 856 SUBMISSION |
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
VB X8 NINJA BOOT |
2 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
VB 999 BLUE CRUSH |
3 COLE COLLINS |
FORT ST JOHN BC |
VB 929 DIGGING BOMBS |
4 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
VB 993 SICK'EM |
5 CODY MOORE |
HOUSTON BC |
VB X253 HAIRY SCARY |
6 RYAN JASPER |
WILLIAMS LAKE BC |
VB 900 TORCH HEAD |
7 JERETT NASH |
SANGUDO AB |
VB 803 UNCLE BUCK |
8 JESSE TORKELSON |
WARBURG AB |
VB 854 ITCHY |
9 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
VB 856 SUBMISSION |
10 ADAM JAMISON |
OKOTOKS AB |
VB W60 X'D OUT |
11 TYLER THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
VB 841 FAKE'N IT |
12 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
VB X77 CHAINED UP |
RR |
|
VB 73 HOLLY HAND GRENADE |
RR |
|
VB 917 DIRTY MONEY |
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 BRAD SOMMERFELDT |
AETNA AB |
|
2 KODY POTTS |
CLYDE AB |
|
3 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
4 MACE PEROZAK |
KIPP AB |
|
5 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
6 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
7 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
8 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
9 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
10 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
2 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
3 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
4 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
5 TROY HOUFF |
HANNA AB |
|
6 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
7 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
8 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
9 LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
10 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
2 VIRGIL POFFENROTH |
RISKE CREEK BC |
|
3 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
4 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
5 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
6 MURDOCK KEITH |
CLYDE, AB |
|
7 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
8 ADAM CARLSON |
SCANDIA AB |
|
9 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
10 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
11:00AM THUR MAY 8 2014 |
|
1 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
2 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
3 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
4 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
5 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
6 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
7 TIM WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
8 CLAYTON HONEYBOURN |
QUESNEL BC |
|
9 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
10 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
11 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
12 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
13 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
14 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
15 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
16 SCOT MEEKS |
CLYDE TX |
|
17 DUANE GERVAIS |
OKOTOKS AB |
|
18 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
19 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
20 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
21 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
22 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
23 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD SK |
|
24 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
25 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
26 JUSTIN MALONE |
ROY, UT |
|
27 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
28 NATE BALDWIN |
BLACKFOOT ID |
|
29 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
30 KIRK ROBINSON |
INNISFAIL AB |
|
31 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
32 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
33 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
34 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
35 DARREN ZIEFFLE |
CONSORT AB |
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
2 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
3 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
4 SCOTT WYZYKOSKI |
RED DEER, AB |
|
5 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
6 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
7 DERRIC LAYE |
CADOGAN AB |
|
8 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
9 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
10 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
2 STEPHEN CULLING |
FORT ST JOHN BC |
|
3 BEAU CLARK |
BELGRADE MT |
|
4 LUKE GEE |
STANFORD MT |
|
5 JOHN GEE |
STANFORD MT |
|
6 JUSTIN GUENTHNER |
VERMILION AB |
|
7 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
8 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
9 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
10 NICHOLAS JENKINS |
HALKIRK AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 CASEY LAWES |
PROVOST AB |
|
2 LORNE KNITTIG |
VANSCOY SK |
|
3 COLE RUTLEDGE |
COWLEY AB |
|
4 WILLIAM BEIERBACH |
MAPLE CREEK SK |
|
5 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
6 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
7 SCOTT GUENTHNER |
CONSORT AB |
|
8 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
9 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
10 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
11:00AM THUR MAY 8 2014 |
|
1 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET AB |
|
2 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA AB |
|
3 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
4 BUCK PETERS |
PERDUE SK |
|
5 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
6 STEVEN TURNER |
COCHRANE AB |
|
7 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
8 JESSIE HEGGIE |
RAYMOND AB |
|
9 MICHEAL TRAUTMAN |
LETHBRIDGE AB |
|
10 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
11 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
12 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
13 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
14 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
15 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
16 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
17 DUSTIN WALKER |
VANSCOY SK |
|
18 TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
19 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
20 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
21 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
22 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON AB |
|
23 DENVER HOFF |
DRAYTON VALLEY AB |
|
24 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
25 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
26 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
27 HARLEY COLE |
COCHRANE AB |
|
28 STEVEN GILBERT |
VIKING AB |
|
29 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
30 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
31 JORGE BUTTERWICK |
STETTLER AB |
|
32 DARREN ZIEFFLE |
CONSORT AB |
|
33 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
34 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF AB |
|
35 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
2 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
3 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL AB |
|
4 CATHY BUECKERT |
VANDERHOOF BC |
|
5 KIRSTEN GJERDE |
PRINCE GEORGE BC |
|
6 KERRI BABCOOK |
WARBURG AB |
|
7 STEVIE WILLIS |
TERREBONNE, OR |
|
8 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
9 PAMELA MORRISON |
CELISTA BC |
|
10 KERRY MAYNES |
MAPLE CREEK SK |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
2 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
3 BROOK ROBERTSON |
PONOKA AB |
|
4 CAROL BARNSON |
RAYMOND AB |
|
5 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
6 AIMEE KAY |
BLUFF DALE TX |
|
7 LACI SUITOR |
DUCHESS AB |
|
8 MARCI WILSON |
GLEICHEN AB |
|
9 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
10 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
2 LISA ZACHODA |
OKOTOKS AB |
|
3 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY AB |
|
4 NINA SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
5 DONNA BEIERBACH |
MAPLE CREEK SK |
|
6 TARA MULDOON |
HINTON AB |
|
7 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
8 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
9 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
10 CHRISTINE ROSS |
BOTHA AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
11:00AM THUR MAY 8 2014 |
|
1 JEANINE EDGE |
RIMBEY AB |
|
2 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
3 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
4 RUSTY RAE QUAM |
WAINWRIGHT AB |
|
5 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
6 MONICA WILSON |
CARDSTON AB |
|
7 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
8 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
9 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
10 ADEL HANSEN |
OKOTOKS AB |
|
11 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
12 CRISTINA SANTANGELO |
NANTON, AB |
|
13 ALLISON THOMPSON |
MERRITT BC |
|
14 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
15 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
16 BLISS PETERS |
PURDUE SK |
|
17 KATIE CULL |
BRULE AB |
|
18 BRANDY MCPHEE |
EDSON AB |
|
19 REBECCA SIMPSON |
PONOKA AB |
|
20 KALLIE LAMB |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
21 SHAUNA COLE |
STONY PLAIN AB |
|
22 SONYA TAYPOTAT |
CALGARY, AB |
|
23 KARI CURRIE |
MORRIN AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 |
4:00PM FRI MAY 9 2014 |
|
1 LACEY STANTON |
EXSHAW AB |
|
2 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
3 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
4 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
5 LAUREN BYRNE |
OKOTOKS AB |
|
6 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
7 SYDNEY DAINES |
INNISFAIL AB |
|
8 SHELLEE SHAW |
CARDSTON AB |
|
9 TACEE SHAW |
CARDSTON AB |
|
10 KAYE STOESSER |
CARSTAIRS AB |
|
11 SHANNON NORTHCOTT |
CALGARY AB |
|
12 KIRBY PENTTILA |
COCHRANE, AB |
|
13 KASSI SIMPSON |
LACOMBE, AB |
|
14 SASHA NOVAL |
TURNER VALLEY AB |
|
15 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
16 SHARYL MALIN |
OKOTOKS AB |
|
17 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
18 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
19 MELISSA GUENTHNER |
VERMILION AB |
|
20 ERYN COY |
HIGH RIVER AB |
|
21 BRITTNEY ROOME |
BLACK DIAMOND AB |
|
22 SUNNIE MEIERS |
STRATHMORE AB |
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY AB |
|
2 GRIFFIN SMELTZER |
CLARESHOLM AB |
|
3 DENNY MCKINNEY |
NEW SAREPTA AB |
|
4 COY ROBBINS |
CAMROSE AB |
|
5 MYLES GOODMAN |
CALGARY AB |
|
6 KEATON MARTZ |
FORESTBURG AB |
|
7 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
8 RYLEE STOREY |
CLIVE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 RILEY GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
2 HAYDEN BRIGGS |
MAPLE CREEK SK |
|
3 COLTON SCHUETT |
RAINIER AB |
|
4 LANE FERGUSON |
STIRLING AB |
|
5 KLAYTON LAKEVOLD |
PROVOST AB |
|
6 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
7 NORMAN KING |
WAINWRIGHT AB |
|
8 CHANSE SWITZER |
HAZENMORE SK |
|
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 CAMERON BROWN |
CREMONA AB |
|
2 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
3 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
4 K'S THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
5 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
|
6 BEN ANDERSEN |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
|
7 KALE WARD |
ELNORA, AB |
|
8 KYLE GERENCER |
STRATHMORE AB |
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THUR MAY 8 2014 |
|
1 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
COLE BEVANS |
MAGRATH AB |
|
2 KODY POTTS |
CLYDE AB |
|
JUSTIN POTTS |
CLYDE, AB |
|
3 JORDAN DODDS |
PONOKA AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
4 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
KURT FLETCHER |
WAINWRIGHT AB |
|
5 CASEY WEERSTRA |
BROOKS AB |
|
BLAIR STROH |
ELKWATER AB |
|
6 TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
TEL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
7 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
8 CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
KELLY BUHLER |
LANGLEY, BC |
|
9 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
SHELBY FOSTER |
DRAYTON VALLEY AB |
|
10 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
DUSTIN ROUND |
LACOMBE AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI MAY 9 2014 |
|
1 DANIEL IMLER |
OKOTOKS AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
2 JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
MURRAY LINTHICUM |
GLENTWORTH SK |
|
3 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
4 TY PATTEN |
BUCK LAKE AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
5 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
6 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT AB |
|
7 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
8 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
9 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
10 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:30PM |
SAT MAY 10 2014 |
|
1 ROCKY ROSS |
BOTHA AB |
|
MARTY LILLICO |
STETTLER AB |
|
2 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
3 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
4 KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
JEFF ROBSON |
AIRDRIE AB |
|
5 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
JESSE THOMSON |
HIGH RIVER AB |
|
6 TRAVIS NICKOLSON |
MEDICINE HAT AB |
|
CLINT BROWER |
STETTLER AB |
|
7 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
8 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
MURDOCK KEITH |
CLYDE, AB |
|
9 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
10 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
11:00AM THUR MAY 8 2014 |
|
1 TREVOR SCHELLER |
CALGARY, AB |
|
JD SHINER |
STRATHMORE, AB |
|
2 TRENT PETERSEN |
CLARESHOLM AB |
|
TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
3 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET AB |
|
LUCAS MICHALSKY |
LUNDBRECK AB |
|
4 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
5 BOYD WESLEY |
MORLEY AB |
|
ELLIOTT BENJAMIN |
MORLEY AB |
|
6 JACKSON LOUIS |
VERNON BC |
|
DILLON MEGUINIS |
CALGARY AB |
|
7 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
BRENT MILLER |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
8 GARRETT JESS |
COULEE CITY, WA |
|
CLAYTON HANSEN |
ONTARIO , OR |
|
9 ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
10 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
11 TREVOR JONES |
PONOKA AB |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
12 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
SID SPORER |
CODY WY |
|
13 LYLE HEWITT |
COWLEY AB |
|
DALLAS KORNFELD |
CLARESHOLM, AB |
|
14 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD AB |
|
JACOB SCOTT |
ARROWWOOD AB |
|
15 TY CAHOON |
CARDTON, AB |
|
DJ WOODWARD |
CLARESHOLM AB |
|
16 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
17 KLAY WHYTE |
AIRDRIE AB |
|
CLINT WESTON |
CARDSTON AB |
|
18 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
NATE BALDWIN |
BLACKFOOT ID |
|
19 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
TRISTIN DIXON |
MORLEY, AB |
|
20 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
|
|
|
|